Україна, м. Київ,  | Телефон: +38 (063) 319-82-44

Сайт школи №246 м. Києва

Сайт школи №246 м. Києва

Новини ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання\НМТ

Покроковий алгоритм дій учасника НМТ в аудиторії, де буде проходити тестування (Переглянути)

Наказом  Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна:  5 червня – 23 червня ;
  • додатково:  11–24 липня .

ряд до наказу про реєстрацію осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме  з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року  зареєстрований учасник має можливість в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший об’єкт додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період  (5–12 червня)  необхідно зареєструвати особи, які не вимагають з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; зареєстровані в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів  до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників буде можливість завантажити зі своїх персональних сторінок  запрошення , де буде кожна інформація, час і місце проведення НМТ. Учасники додаткової сесії НМТ можуть отримати інформацію про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ. 

Інформація про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщена на персональних сторінках учасників тестування до  28 червня 2023 року , додаткової сесії – до  29 липня 2023 року .

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

У межах вступної кампанії 2023 року для вступу на бакалаврат передбачено проведення  національного мультипредметного тесту (НМТ)

НМТ міститиме два блоки: основний і додатковий.  До основного блоку увійшли лише обов’язкові навчальні предмети – українська мова та математика. Додатковий блок міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір  будуть історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика й хімія.

На виконання завдань НМТ буде відведено 180 хвилин  –  з розрахунку по 60 хвилин на кожний навчальний предмет. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань  з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Тести  з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької  або французької) – 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання з кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до схем нарахування балів, подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, тому одразу після проходження тесту кожний учасник дізнається про кількість набраних тестових балів. 

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань з кожного  предмета  НМТ, буде переведено до шкали 100–200 балів (за умови, що з кожного предмета НМТ набрано не менше 10 % від загальної кількості тестових балів). Таблиці переведення тестових балів до шкали   100–200 балів Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно.

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти з усіх  предметів НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися зі структурою тестів й орієнтовною складністю завдань та  попрактикуватися у їх виконанні. 

Для успішного проходження НМТ варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з кожного предмета, відвідуючи онлайн- або офлайн-уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

  • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де можна вибрати будь-який предмет із переліку;
  • короткі тематичні тести в  онлайн-тестувальнику на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
  • телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
  • інші ресурси, які допоможуть повторити навчальний матеріал, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ і оцінювання з нього читайте у відповідних розділах.

УКРАЇНСЬКА МОВА

МАТЕМАТИКА

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЯ

ІНОЗЕМНІ МОВИ

ФІЗИКА

ХІМІЯ

Український центр оцінки якості освіти

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти

Scroll to top